Vår entreprenør Anlegg Øst vil sprenge en annen type salve enn de vanligvis gjør. Denne har et skart smell og høres annerledes ut enn de andre sprengsalvene. 

Salven avfyres kun en gang klokka 13.15. Smellet vil være kortvarig. 

Hvordan bli varslet om sprengningsaktivitet?

Det vil bli varslet med alarm/sirene i forkant av sprengningen. Det er mulig å melde seg på SMS-varsling for å få informasjon i forkant av sprengningen og for alle sprengningsarbeidene som utføres på Liåsen. Dette gjøres ved å sende SMS med navn og adresse til vår entreprenør Anlegg Øst på telefonnummer 920 58 320.

Hvorfor vi utfører sprengningsarbeid på Liåsen

Statnett har inngått kontrakt med Anlegg Øst Entreprenør AS til å utføre grunn – og byggearbeider for å etablere den nye transformatorstasjon ved Grønmo gjenvinningsstasjon i Oslo.

Sprengningsarbeidet gjøres som et ledd i grunnarbeidene for å få plass til den nye transformatorstasjonen. Sprengningene vil pågå periodevis fra november utover vinteren frem til april 2025 i tidsrommet mellom klokka 09:00 og 19:00 mandag til fredag. Det er planlagt noen sprengsalver i uka i denne perioden.